جستجو:

سوالات متداول

موضوع:
کاربران محترم شما می توانید سئوالات خود را مربوط به محصولات از طریق فرم انتهای صفحه مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخ آن بر روی سایت قرار داده شود.
لطفا قبل از ارسال سئوال؛ از طریق نوار جستجو سئوال مورد نظر خود را جستجو نموده.
 • تفاوت کولر های آبی و گازی در چیست؟
  کولرهای آبی با تبخیر رطوبت و تبدیل گرمای محسوس محیط به گرمای نهان٬ دمای محیط را کاهش می دهند ولی اساس کار کولر گازی به این صورت است که٬ وجود مبرد با دمای پایین در لوله های اواپراتور(یونیت داخلی) و مکش هوای گرم محیط بوسیله فن و گذر این هوا از بین لوله های اواپراتور سبب سرمایش هوای محیط می شود و گرمای دفع شده ی محیط توسط مبرد جذب شده و این گرما طی سیکلی از کندانسور به محیط خارج دفع می شود.
 • کولر آبی بهتر است یا کولر گازی؟
  1.کولر آبی برای محیط های با رطوبت نسبی(منظور همان درصد رطوبت هوا می باشد) بالا (شهرهای شمالی و جنوبی) مناسب نیست چرا که هوا از لحاظ رطوبت به مرحله اشباع(حالتی که هوا دیگر قادر به جذب رطوبت نیست) بسیار نزدیک می باشد.2.ایجاد شبکه کانال کشی عمودی و افقی برای کولرهای آبی هزینه اولیه ساختمان را افزایش می دهد و از متراژ مفید ساختمان می کاهد3.هوای مرطوب تولیدی در کولر ابی ٬محیط بسیار مناسبی جهت رشد انواع الودگی های باکتریایی٬ ویروسی ٬میکروبی و... می باشد.4.کولر گازی رطوبت هوا را کاهش میدهد5.دما در کولرهای گازی قابل تنظیم می باشد 6.اکثر مدل های کولر گازی قابلیت گرمایش را دارا هستند.7.به طور کلی کولرهای آبی برای استفاده در ساختمان های متراژ پایین با ارتفاع کم مناسب تر هستند با توجه به اینکه هزینه برق و آب مصرفی کولر آبی پایین تر است از هزینه مصرفی کولرهای گازی ٬فعلا٬ چراکه با جاری شدن برق ارزان قیمت (برق نیروگاه های اتمی) در شبکه توزیع برق دیگر هیچ توجیهی برای استفاده از کولر آبی وجود نخواهد داشت.
 • اسپلیت با کولر گازی چه تفاوتی دارد؟
  اسپلیت یونیت یا اسپلیت  مفهوم دوتایی را انتقال می دهد یعنی بخش اعظم کولرهای گازی همین اسپلیت ها می باشند که از دو بخش یونیت داخلی و یونیت خارجی تشکیل شده اند اما  کولر گازی مفهوم گسترده تری را انتقال می دهد که علاوه بر اسپلیت ها شامل کولرهای گازی پنجره ای و پرتابل نیز می شود.
 • آیا کولرهای گازی نیز مدل های متفاوتی دارند؟
  بله.کولرهای گازی از سه بخش عمده تشکیل شده اند:1.پنجره ای 2. پرتابل 3.اسپلیت(دیواری- سقفی دیواری- سقفی زمینی- کاستی- کانالی- چندپنله- ایستاده)
 • توضیح مختصری راجع به سیکل کاری کولرهای گازی بدهید؟
  کولرهای گازی بر اصل سیکل های تبرید کار می کنند که از چهار بخش کلی تشکیل شده اند: کمپرسور ، کندانسور ، اواپراتور  و لوله موبین یا شیر انبساط.

  مبرد فشار پایین در اواپراتور(یونیت داخلی) حرارت محیط را جذب می کند و از مایع به گاز تغییر فاز می دهد گاز مبرد وارد کمپرسور(قلب سیستم) شده و فشرده می شود و دما و فشارش افزایش می یابد تا در کندانسور(یونیت خارجی) گرمای جذب شده از محیط داخل را به کمک فن به هوای بیرون منتقل کند و با تغییر فاز از گاز به مایع تبدیل شود این مایع به کمک لوله مویین یا شیر انبساط فشار و دمایش باز هم کاهش می یابد تا توانایی جذب حرارت در اواپراتور را داشته باشد و این سیکل پیوسته تکرار می شود.

 • مبرد چیست و چرا در کولرهای گازی استفاده می شود؟

  مبرد گازی است که قابلیت جذب و دفع حرارت آن بالا باشد این گازها که نقطه جوش شان حدودا 30 تا 40 درجه زیر صفر است در سیکل های تبرید استفاده می شوند.

  در ذیل خواص فیزیکی مبردهایی که اغلب در تهویه مطبوع استفاده می شوند آمده است:

   

  Name

  Refrigerant

  Formula

  ODP

  GWP

  Boiling point at Atmospheric pressure 1bar(°C)

  R 22

   HCFC

  Hydro Chloro Fluor Carbons

   Mono chloro di fluoro methane

  CHClF2

   

  0.05

   

   1700

  - 40.7

  R 134A

   HFC
  Hydro Fluor Carbons

  Tetra fluoro ethane

  CH2FCF3

   

  0

   

  1300

  - 26.1

  R 410A

   

  HFC
  Hydro Fluor Carbons

  R-32 Di fluoro methane  50% weight-

  R-125 Penta fluoro ethane 50% weight.

  50% CH2F2 - 50% CHF2CF3

   

   

  0

   

   

   1890

  - 48.5

  R 407C

   

  HFC
  Hydro Fluor Carbons

   23% of R32, 25% of R125 and 52% of R134a

  23% CH2F2 - 25% CHF2CF3

  52% CH2FCF3

   

   

  0

   

   

  1610

   

   

  - 43.9

   ODP: پتانسیل یک مولکول از گاز مبرد جهت تخریب لایه ازن بر مبنای٬ گاز پایه R11 با ODP برابر یک.

   GWP: فاکتور تاثیر مبرد بر گرمایش کره زمین بر مبنای دی اکسید کربن به عنوان گاز پایه با GWP برابر یک.

 • آیا رابطه ای بین ظرفیت کولر گازی و متراژ ساختمان وجود دارد؟

  رابطه ی دقیق خیر زیرا تهویه هر فضا با کولر گازی به عامل های متعددی از جمله ارتفاع محیط تهویه شونده از سطح زمین٬ تعداد دیوارهای خارجی(دیوارهایی که با محیط های خارجی ارتباط دارند)٬ تعداد پنجره ها و ابعادشان٬ ارتفاع از سطح دریای ٬ جهت جغرافیایی ساختمان و.....بستگی دارد.

  البته رابطه تقریبی برای استفاده از این کولرها به صورت زیر وجود دارد:

  معمولا برای برودت هر 30 تا35 متر در تهران یک تن تبرید لحاظ می شود.

  ظرفیت:                                            حدود تقریبی متراژ)متر مربع مساحت کف):

  9000BTU/H                                           10 تا20

  12000BTU/H                                          15 تا30

  18000BTU/H                                          25 تا 45

  24000BTU/H                                          40تا 60

  30000BTU/H                                          60 تا 80

  ظرفیت های بالاتر جهت متراژهای بالاتر.

 • کولرهای گازی تا چه متراژهایی کاربری دارند؟
  کولر های گازی جهت تهویه اتاقهایی از متراژ تقریبی 10 متر تا اتاق ها و سالن های با متراژ تقریبی بالا(حدود 100متر)مناسب هستند.البته متراژهای ذکر شده جهت یک کولر گازی است و مشخص است که استفاده از چندین کولر گازی دستیابی به متراژهای بالاتر را امکان پذیر می سازد.
 • مصرف برق کولرهای گازی چقدر است؟
  کیلووات مصرفی کولرهای گازی به ظرفیت این کولرها وابسته است به عنوان مثال در برند اجنرال (مدل ASGS30R) کیلووات مصرفی کولر به ظرفیت 30000BTU/H(سرد و گرم) برابر است با  2.57 کیلووات بر ساعت در شرایطی که کولر گازی در مدت یک ساعت بصورت بیوقفه کار کند.
 • جریان راه اندازی (آمپر) و جریان کاری کولرهای گازی چقدر است؟
  جریان کارکرد و جریان راه اندازی با تغییر ظرفیت و مدل دستگاه(دیواری٬ کاست٬داکت و....) تغییر می کند به عنوان مثال: در برند اجنرال مدل ASGS30R به ظرفیت 30000BTU/H(سرد و گرم)  جریان راه اندازی 64 آمپر و جریان کارکرد 12.9 آمپر در حالت سرمایش و 14.2 در حالت گرمایش می باشد.
 1 2  

فرم ارسال سوال

* نام و نام خانوادگی:
* پست الکترونیک:
* متن سوال:
* لطفا کاراکترهایی را که در تصویر می بینید در کادر پایین وارد کنید:
 تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی است.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای فروشگاه اینترنتی دمانما محفوظ می باشد.
طراحی وب سایت و سئو توسط کاسپید