جستجو:

کولر گازی پرتابل مناسب برای فضاهای کوچک

کولر گازی پرتابل مناسب برای فضاهای کوچک

کولر گازی پرتابل:


در سال های اخیر با توجه به موج جدید گرمای وارد شده به کشور ، ذهن بسیاری از مردم را به سمت استفاده از وسایل سرمایشی با سرمایش مطلوبتر برده است. می توان گفت که کولر گازی علاوه بر تامیین سرمایشی مطلوب تر  کمک به عدم کاهش کیفیت هوای داخل خانه شده و اجازه ورود گرد و غبار و آلودگی را به واحد مسکونی یا اداری شما نمی دهد.
همانطور که می دانید کولر گازی  از دو قسمت پنل و کمپرسور تشکیل شده است که قسمت  پنل داخل واحد شما و کمپرسور خارج از واحد نصب می گردد. حال برای بسیاری این سئوال پیش می آید که در صورتی که  امکان نصب کمپرسور بیرون از واحد خود را نداشته باشند و یا واحد آنها به صورت اجاره ای باشد و اجازه نصب کمپرسور را از طرف مالک واحد نداشته باشند برای استفاده از سرمایشی مطلوب وپاکیزهچه راه حلی خواهند داشت؟ پاسخ ما به این گروه از افراد استفاده از کولر گازی پرتابل می باشد.
کولر گازی پرتابل دستگاهی است که کمپرسور و پنل را در یک مجموعه دارد و این کمک می کند بدون نیاز به نصب کمپرسور در خارج از واحد خود بتوانید سرمایشی مطمئن و پاکیزه داشته باشید البته توجه به این نکته ضروری است که در کنار مزایای منحصر به فرد این کولر گازی قطعا محدودیت هایی هم وجوددارد که در زیر به آن اشاره خواهیم کرد.
مکانیزم کارکردی کولر گازی  پرتابل به این صورت می باشد کمپرسور آن در پایین قرار دارد  و از بالای آن هوا خنک خارج می شود. خوب مسلم است که کمپرسور در حین کارکرد از خود گرما تولید می نماید که خوب قاعدتا باید این بادگرم از محوطه شما خارج شود و این توسط یک لوله قابل انعطاف که معمولا در داخل کارتن کولرگازی پرتابل می باشد انجام می شود .خوب می توان این مورد رو به عنوان اولین و مهمترین محدودیت کولر گازی پرتابل نام برد.
همان طورکه از نام آن پیداست کولر گازی پرتابل قابل حمل می باشد. این مورد با توجه به اینکه مزیتی منحصر به فرد به حساب می آید موجب ایجاد محدودیت در سایز تولیدی نیز می شود. به عبارت دیگر کولر گازی پرتابل در سایز های 9000 و 12000 و حداکثر 14000 BTU/Hr  تولید می شود و این به این خاطر است که در صورت تولید با سایز های بزرگتر وزن آن بیشتر خواهد شد و عملا امکان قابل حملبودن از آن گرفته می شود. پس می توان نتیجه گرفت که کولرگازی پرتابل برای فضا های زیر30 متر مناسب می شودو استفاده از آن درفضاهای بزرگترپیشنهاد نمی شود.
حتما تا به حال با عبور از کنار کمپرسورهای کولر گازی متوجه صدای تولید شده از آنها شده اید. نگران نباشید درست است که در کولر گازی پرتابل کمپرسور همراه دستگاه است ولی با طراحی جدید شرکت های تولیدکننده توانسته اند تا جای ممکن این صدا را به حداقل برسانند. البته نمی گوییم که این دستگاه هیچ صدایی از خود تولید نمی کند ولی تا حد زیادی صدای آن کاهش پیدا کرده است  و قابل تحمل شده است.
کولرگازی به دلیل مکانیزمی که دارد در هنگام ایجاد سرمایش مقدار کمی آب مقطر که به دلیل تعریق در کمپرسور می باشداز خود تولید می کند. همان طور که می دانید در کولر گازی اسپلیت این آب توسط درین خارج می گردد ولی در کولر گازی پرتابل جدید مخزنی در کنار کمپرسورقرار گرفته که دیگر مصرف کننده را در مورد استفاده از درین بی نیاز می کند و در صورت پر شدن این مخزن با شلنگ مخصوصی که به همراه محصول ارائه می شود مخزن تخلیه می گردد و این باعث می شود به راحتی قابل حمل باشد.
کولر گازی پرتابل دارای فیلترهای تصفیه می باشد که این کمک می کند که تاجای ممکن آلودگی و غبار موجود در هوای اتاق محل استفاده را از بین ببرد.موردی که بسیار مهم است تعویض فیلتر های فوق می باشد که در کولر گازی پرتابل به راحتی می توانید فیلتر ها را تعویض یا تمیز نمایید.

نتیجه گیری:


همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم کولر گازی پرتابل در کنار مزایای منحصر به فردی که دارد محدودیت هایی نیز ایجاد می کند شاید به طور کلی بتوان گفت برای خرید یک کولر گازی پرتابل الزاما باید فضای کوچکی زیر 30 متر داشتهباشید تا بتوانید بهترین پاسخگویی را برای شما داشته باشد. و در عین حال باید به این توجه داشته باشید که محلی را برای خروج باد داغ  کمپرسور بتوانید ایجا کنید. اگر این شرایط را داشته باشید انتخاب کولر گازی پرتابل می تواند انتخابی به صرفه و جذاب برای شما باشد.
با کلیک بر روی لینک زیر می توانید اطلاعات فنی کولر گازی پرتابل گری را ملاحظه نمایید
کولر گازی پرتابل گری

مرجع خبر : دمانماتمامی کالاها و خدمات این فروشگاه حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشد و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی است.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای فروشگاه اینترنتی دمانما محفوظ می باشد.
طراحی وب سایت و سئو توسط کاسپید